09:47 / E enjte, 12 Janar 2017

Rasti Haradinaj, shtohen masat e sigurisë në Francë (Video-Foto)

Rasti Haradinaj, shtohen masat e sigurisë në Francë (Video-Foto)

Janë shtuar masat e sigurisë pranë gjykatës në Colmar të Francës, aty ku pas pak pritet të nis gjykimi për Ramush Haradinajn, liderin e AAK-së dhe ish kryeministrin e Kosovës.

Reporteri i Indeksonline nga vendi i ngjarjes thotë se aty tashmë janë shtuar masat e sigurisë si brenda ashtu edhe jashtë objektit të Gjykatës.

Indeksonline do t’iu mbaj të informuar për çdo zhvillim në seancën e cila pritet të nis prej orës 11:00./Indeksonline/ Lexo të tjera