23:52 / E enjte, 17 Gusht 2017

Shoferi i furgonit s`është kapur nga policia spanjolle

Shoferi i furgonit s`është kapur nga policia spanjolle

Dy persona janë arrestuar si të dyshuar për sulmin terrorist në Barcelonë, por një zyrtar i policisë ka thënë se asnjëri nga ta nuk e ka vozitur furgonin.

Ende nuk dihet vendndodhja e shoferit, i cili ka përplasur këmbësorët duke lënë të vdekur të paktën 13 nga ta dhe dhjetra tjerë të lënduar.

Ndryshe, ISIS e ka marrë përsipër sulmin./Indeksonline/

Lexo të tjera