15:14 / E mërkurë, 13 Shtator 2017

Si kurrë më parë, Berisha shpërthen ndaj Lulzim Bashës

Si kurrë më parë, Berisha shpërthen ndaj Lulzim Bashës

Ish kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer si kurrë më parë ndaj kreut të PD-së Lulzim Bashës. 

Ai i ka dhënë fund shumë pikëpyetjeve në lidhje me marrëdhëniet mes tyre, këshilltarët e rinj si dhe përjashtimi i Patozit, Bregut e Topallit.

Në një intervistë për gazetarin Cim Peka, e cila do të transmetohet sot në orën 20.00 në ‘syri.net’, ai i quan këshilltarët e Bashës, dizastër.

“Keshilltaret e Lulzim Bashes jane dizastro. Ajo nuk ishte lista e PD, por lista Basha. Disa perjashtime jane te papranueshme. Une s’do e beja kurre ate liste. 

Por ne ka nje njeri qe e di se une besoja se Lulzim Basha mund te fitonte edhe ate liste, ai eshte Cim Peka. 

Raportimet e mediave per ato qe ndodhen ne grupin parlamentar ishin korrekt. Marrevshja me Ramen?”, ka deklaruar Berisha në një pjesë të intervistës që është publikuar në Facebook nga vetë Peka. 

Lexo të tjera