23:50 / E enjte, 17 Gusht 2017

Sulmi në Barcelonë/ Vetëdorëzohet personi i akuzuar: Më kanë vjedhur identitetin

Sulmi në Barcelonë/ Vetëdorëzohet personi i akuzuar: Më kanë vjedhur identitetin

Merr një tjetër rrjedhë ngjarja në Barcelonë ku në një akt terrorist u vranë 13 persona dhe u plagosën mbi 50 të tjerë.

Fillimisht policia spanjolle tha arrestoi Driss Oukabir si personi që kishte marrë furgonin me qera.

Por Driss Oukabir, i vërteti, 28-vjeç është dorëzuar vetë në stacionin e policisë së Ripoll, 65 milje në veri të Barcelonës dukek deklaruar se vëllai i tij i kishte vjedhur dokumentat.

Vëllai i tij quhet Moussa Oukabir, 18-vjec dhe jeton në Barcelonë, shkruan El Pais.

Temat:
Lexo të tjera