20:13 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Sulmuesi bërtet “Allahu Akbar”, pastaj shtiu me armë brenda një lokali në Spanjë (Foto)

Sulmuesi bërtet “Allahu Akbar”, pastaj shtiu me armë brenda një lokali në Spanjë (Foto)

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një supermarket spanjoll duke thirrur "Allahu Ekber".

Sulmuesi, i cili thuhet se mbante me vete një fuqi me benzinë dhe barut, duke ecur drejt dyqanit Mercadona, në rajonin veriperëndimor të As Lagoas, transmeton Indeksonline.

Deri sa kishte blerës brenda në supermarket, personi i armatosur hyri brenda duke shtënë disa herë në ajër.

Sulmi i cili ndodhi rreth orës 14:00, nuk ka rezultuar me ndonjë të plagosur pasi të shtënat ishin drejtuar lart.

Sipas policisë personi kishte probleme mendore i cili jetonte në një banesë afër dyqanit ku ndodhi sulmi.

Ai u arrestua pasi kishte harxhuar të gjithë plumbat që kishte në dispozicion. /Indeksonline/

Lexo të tjera