23:55 / E diel, 24 Shtator 2017

Të shtëna me armë në një kishe, 1 i vdekur, 7 të plagosur

Të shtëna me armë në një kishe, 1 i vdekur, 7 të plagosur

Një person u vra dhe 7 të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë në një kishë në Tennesse të SHBA-ve.

Mediat amerikane raportojnë se të shtënat janë dëgjuar në kishën Chapel, jashtë qytetit të Nashville.

Në vendngjarje mbërritën forcat të shumta policia dhe ambulanca.  

Zëdhënësi i policisë së Metro Nashville, Don Aaron u tha gazetarëve se shërbimi i kishës sapo kishte përfunduar, kur “një person i armatosur mbërriti në parkingun” dhe vrau  një grua që shkonte në makinën e saj,Express.

Më pas agresori shkoi në kishe dhe hapi zjarr, duke plagosur edhe personat e tjerë.

Policia e Nashvilit tha për Fox News se një person është marrë shoqëruar në policia. 

Lexo të tjera