22:24 / E premte, 19 Maj 2017

Trump në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

Trump në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump ka udhëtuar sot për në Arabinë Saudite, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit që kur mori postin e presidentit të SHBA-ve.

Tramp gjatë udhëtimit shoqërohet nga bashkëshortja e tij Melanie dhe në Riad udhëtuan me aeroplanin presidencial "Air Force One”, njoftoi AFP.

Lexo të tjera