09:40 / E premte, 13 Tetor 2017

Ushtria turke fut disa tanke në Siri (Video)

Ushtria turke fut disa tanke në Siri (Video)

Në orët e mbërmjes edhe 200 ushtarë të forcave speciale turkekanë hyrë në territorin e Sirisë dhe janë drejtuar drejt Idilit.

Mësohet se këtë herë ushtarët turq kanë hyrë edhe me tanke në këtë qytet ndërsa mediat turkethonë se kjo ndërhyrje e Turqisë në Siri është mirëpritur nga popullata sirianë që jeton në këtë zonë.

Edhe në një video të postuar duken tanket turke me flamur turk që hyjnë në Siri.


Lexo të tjera