18:37 / E premte, 19 Maj 2017

“Vendimi për pezullimin e hetimeve për vrasjet në Grackë të vjetër, skandaloz dhe i turpshëm”

“Vendimi për pezullimin e hetimeve për vrasjet në Grackë të vjetër, skandaloz dhe i turpshëm”

Kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq ka thënë sot se vendimi për pezullimin e hetimeve kundër të gjithë të dyshuarve për vrasjen e 14 serbëve në Grackë të Vjetër në Lipjan, është skandaloz dhe i turpshëm, transmeton Indeksonline.

“Ky vendim i Prokurorisë Speciale është absolutisht i turpshëm dhe skandaloz, është se qartë se në Kosovë nuk ka ligj dhe nuk ka drejtësi, kur është fjala për krimet kundër serbëve”, ka thënë Simiq./Indeksonline/

Lexo të tjera