17:09 / E Hënë, 16 Prill 2018

Monte Carlo: Djokoviç dhe Nishikori në rrethin tjetër (Video)

Novak Djokoviç është kualifikuar për në rrethin tjetër të kompetiocionit “Monte Carlo” që po mbahet në Monaco, shkruan IndeksOnline.

Ish-numri një në botë eliminoi bashkëkombasin e tij, Dusan Lajoviç, duke mposhtur 2 me 0 në sete (6-0 dhe 6-1).

Kualifikimin në këtë turne e ka siguruar edhe Nishikori i cili eliminoi Berdychin.

Në 1/16 e finales, Djokoviç do të përballet me Coric, kurse Nishikori me Medvedev.

Kujtojmë që disa tenist, si Nadal, Raonic, Cilic ende nuk i kanë mësuar kundërshtarët në këtë rreth.

Në dy sezonet e kaluar, Rafael Nadal u shpall kampion. Madje spanjolli ka rekord në këtë kompeticion, pasi e ka fituar më së shumti herë, plotë 10 sosh!./IndeksOnline/