23:39 / E Hënë, 16 Prill 2018

Prodhimi i BMW-së në fabrikën më të madhe në Amerikë

BMW ka fabrika në shumë vende të botës ku prodhon modele të ndryshme.

Njëra ndër to është fabrika në Karolinën e Jugut në SHBA, e cila është fabrika më e madhe e BMW-së dhe vendi ku prodhohen vetëm modelet SUV.

‘Cars Insider’ sjell disa pamje mjaft interesante se si vjen te ndërtimi i një modeli të tillë në fabrikë. /IndeksOnline/

Video: