14:54 / E Hënë, 16 Prill 2018

Sanohet problemi në KEK [Foto]

Korporata Energjetike e Kosovës e ka sanuar problemin teknik në Termocentralin Kosova B që po lironte tym të dendur.

Zëdhënësi i KEK-ut, Skender Bucolli në një prononcim për Indeksonline ka treguar se ka qenë vetëm një problem teknik dhe se i njëjti është sanuar.

Ai ka dërguar edhe një fotografi ku dëshmon se tani lirimi i tymit është kthyer në suaza të normales.

“Ju njoftojmë se KEK ka pas një problem teknik ku nga tymtari i TC-B-së është shkaktuar një tym për afërsisht 5 min. Ekspertët tanë e kanë sanuar këtë defekt në afat rekord dhe tani siç mundë të shihni nga foto gjithçka është në suaza të normales”, ka thënë Bucolli./Indeksonline/