23:41 / E Enjte, 20 Shtator 2018 / indeksADMonline

Sarri qetëson tifozët e Chelseat për lëndimin e Sarrit

Chelsea shijoi fitoren, 1-0 ndaj PAOK-ut për ta vazhduar rekordin e 100%-të me fitore këtë sezon me Maurizio Sarrin si trajner.

Willian shënoi golin e fitoreve pas shtatë minutash lojë, derisa raste të mira për shënim kishin edhe Jorginho dhe Ross Barkley.

Përveç fitores, kishte edhe një moment të keq për ”Të Kaltërit” – ishte lëndimi i Pedros, që e detyroi atë të largohej nga loja më herët se që ishte pritur.

Chelsea's Pedro Rodriguez, center, leaves the field with medics during a Group L Europa League soccer match between PAOK and Chelsea at Toumba stadium in the northern Greek port city of Thessaloniki, Thursday, Sept. 20, 2018. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Spanjolli pësoi një lëndim në shpatull, por trajneri, Maurizio Sarri thotë se nuk është ndonjë lëndim serioz.

Chelsea's Spanish forward Pedro (C) llies on the ground as PAOK's Greek goalkeeper Alexandros Paschalakis (L) checks on him during the UEFA Europa League Group L first-leg football match between PAOK Thessaloniki and Chelsea at the Toumba stadium in Thessaloniki on September 20, 2018. (Photo by Sakis MITROLIDIS / AFP)SAKIS MITROLIDIS/AFP/Getty Images

Ai tha: ”Unë nuk e di saktësisht situatën”.

”Kam folur me të për pak sekonda, por me gjasë nuk është lëndim serioz”.

Sarri ishte i lumtur me mënyrën se si skuadra e kontrolloi lojën, por u shpreh i frustruar për mos konkretizimin e rasteve.

”Mendoj se e kishim lojën nën kontroll për 90 minuta”, shtoi ai. ”Ne kishim shumë raste”.

”Jam i lumtur me tri pikët, por jo me rezultatin. Nuk i konkretizuam rastet”./IndeksOnline/