13:10 / E diel, 19 Mars 2017

Doni një bark të sheshtë në mënyrë natyrale? Provoni këtë pije çdo mëngjes

Doni një bark të sheshtë në mënyrë natyrale? Provoni këtë pije çdo mëngjes

Niseni ditën me këtë lëng për të përshpejtuar metabolizmin dhe për të qëndruar e ngopur për një kohë të gjatë:

Përbërësit:1 dardhë

2 lugë gjelle speca jeshile të grira hollë

¼ kupë me kastravec të prerë në feta të holla

1 kupë gjethe spinaqi

¼ avokado1 kupë qumësht bajamesh me vanilje

¼ kupë pluhur bizele pa sheqer

1 lugë çaji rrënjë xhenxhefili të copëtuar

1 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në shtrydhëse. 

I shtrydhni mirë derisa të formohet një masë homogjene, më pas e kaloni në gotë.

Lëngu është më i mirë nëse ftohet në frigorifer për 5-10 minuta.

Lexo të tjera