13:10 / E hënë, 20 Mars 2017

Përdorni vazelinën edhe për të shkrirë dhjamin nga barku

Përdorni vazelinën edhe për të shkrirë dhjamin nga barku

Vazelina është një substancë yndyrore që ka përdorim të gjerë për trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës por edhe në mirëmbajtjen e lëkurës në përgjithësi.

Mirëpo, vazelina përdoret edhe për një qëllim tjetër, atë të humbjes në peshë, transmeton Indeksonline.

Me anë të përdorimit të vazelinës, ju mund të shkrini yndyrën nga pjesa e regjionit të barkut.

Ju thjeshtë duhet që të aplikoni një sasi të konsiderueshme të vazelinës në belin tuaj, ta mbështillni me një masë plastike dhe ta lini të qëndrojë ashtu përgjatë tërë natës./Indeksonline/

Lexo të tjera