14:24 / E premte, 21 Prill 2017

Pse arrat janë aq të mira për trurin?

Pse arrat janë aq të mira për trurin?

Benifitet nga ngrënia e arrave janë të shumta për shëndetin e përgjithshëm.

Mirëpo, në mase të madhe, nga konsumimi i arrave i bëjmë mirë trurit tonë, transmeton Indeksonline.

Arrat mirëmbajnë madje rrisin memorien.

Nëse konsumoni rregullisht arra, memoria juaj do të jetë shumë e rregullt.

Një alternativë përveç ngrënies së arrave si të tilla, është edhe ajo me ujë.

Vendosni disa arra në një gotë me ujë.

Vendosni një tapë në gotë dhe lëreni të qëndrojë gjatë tërë natës.

Në mëngjes, hani arrat dhe pini ujin. Kjo i ndihmon jashtëzakonisht kujtesës suaj./Indeksonline/

Temat:
Lexo të tjera