11:33 / E diel, 24 Shtator 2017

Aktori i famshëm britanik merr pasaporten serbe (Foto)

Aktori i famshëm britanik merr pasaporten serbe (Foto)

Aktori i famshëm, Ralph Fiennes ka pranuar edhe pasaporten me nënshtetësi serbe.

Fiennes i cili njihet për rolet e tij në filmat “Schindler’s List”, “Spectre” dhe “Skyfall”, edhe zyrtarisht ka pranuar pasaporten serbe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, transmeton Indeksonline.

Vendimi për marrjen e nënshtetësisë serbe është pranuar në muajin shtator./Indeksonline/

Lexo të tjera