22:01 / E Hënë, 25 Qershor 2018 / indeksADMonline

Spanja barazon ndaj Moroccos, por kualifikohet si lidere e grupit!

Spanja dhe Morocco janë ndarë baraz në ndeshjen e fundit të grupeve në Botërorin ‘Rusia 2018’.

Qysh në minutën e 14-të, Irani arriti të kalojë në epërsi me anë të Khalid Boutaib. Por, nuk vonojë shumë pas 5 minutave erdhi  kundërpërgjigja e Spanjës e cila barazojë rezultatin 1:1. Golin e barazimit për Spanjën e shënojë Isco.

Pjesa e parë u mbyllë me këtë rezultat.

Ndërsa në pjesën e dytë ishte pikërisht Irani që kaloi në epërsi 1:2, me anë të Youssef En-Nesyri në minutën e 81-të. Kurse në minutat shtesë të lojës së rregullt Spanja arriti që të barazoi për herë të dytë rezultatin me anë të Iago Aspas.

Me këtë barazim, Spanja arrin që të kualifikohet për në fazën tjetër në pozitën e parë me 5 pikë, po aq sa ka edhe Portugalia e dyta në grupin B./IndeksOnline/