10:29 / E premte, 21 Prill 2017

6 atletët e njohur të cilët kanë aftësi edhe në futboll [Video]

6 atletët e njohur të cilët kanë aftësi edhe në futboll [Video]

Ata janë më të mirët në disiplinat e tyre, por nuk zhgënjejnë as kur bëhet për sportin më të popullarizuar në botë.

Më poshtë mund të shikoni 6 atletët e njohur botëror, të cilët tregojnë aftësitë e tyre edhe me top futbolli, shkruan Indeksonline.

1.Marc Gasol, i cili në ndeshjën e dytë në play-off të NBA luajti kundër San Antonio Spurs dhe vëallit të tij, shihet teska shënon në një mënyrë më atraktive se të tjerët.

2. Rafael Nadal, i cili në shumë raste ka treguar aftësitë e tij edhe jashtë fushave të tenisit, është një nga atletët më të zotë edhe me top të futbollit.

3.Fernando Alonso, nuk është vetëm ashtu siç njihet 'King of the ëind'. Edhe spanjolli ka aftësi me top të futbollit.

4.Andy Murray, ëshë atleti tjetër i cili dinë ta mbajë mjaft mirë topin në këmbët e tij, ai është një 'freestyler' i vërtetë!

5.Kobe Bryant, legjenda e basketbollit dhe një ndër basketbollistët më të mirë në histori, ëshë një tifoz i madh i futbollit respektivikisht Barcelonës.

6.Roger Feder, është tenisieri tjetër i cili shfaqë talentin e tij me një top tenisi gjigant.

Lexo të tjera