13:12 / E premte, 21 Prill 2017

Brenda kësaj jave Roma zyrtarizon 'kopjen' e Nainggolanit [Video]

Brenda kësaj jave Roma zyrtarizon 'kopjen' e Nainggolanit [Video]

Atalanta eshte pajtuar me transferimin e Kessie tek Roma gjate veres qe po e presim, marreveshje nga e cila do t'i perfitojne 28 mln euro, perderisa futbollisti do te nenshkruaje kontrate 4-vjeçare me verdhekuqet.

Franck Kessie do te nenshkruaje kontraten e tij me Romen brenda 6-7 diteve, ndersa transferimi do te zyrtarizohet ne afatin kalimtar te veres, raporton Corriero Dello Sport.

Kessie kërkohej nga top klubet evropiane, por Roma është treguar më dinake duke e rrëmbyer atë.

Aftësitë e tij janë fantastike dhe ngjason me mesfushorin tjetër të Romës, Radja Nainggolan. /Indeksonline/

Lexo të tjera