10:11 / E enjte, 12 Janar 2017

Courtois i kundërpërgjigjet Fabregasit (Video)

Courtois i kundërpërgjigjet Fabregasit (Video)

Thibaut Courtois është përgjigjur “ngacmimeve” të Cesc Fabregas në mënyrën më të mirë të mundshme.

Spanjolli, Fabregas ka postuar fillimisht një video të tij duke shënuar i belgut me lehtësi, dhe gjithashtu duke e ngacmuar atë.

Cesc ka postuar një video në Instagram me mbishkrimin: "praktikë e lehtë kundër @thibautcourtois sot në trajnim."

 Por ish-yllit të Barcelonës nuk i ka zgjatur shumë e qeshura, me Courtois që i është përgjigjur me një tjetër video të trajnimit, këtë herë duke i treguar Fabregast me dy pritje mbresëlënëse.

Courtois shkroi në Instagram: "praktik e thjeshtë kundër @ cescf4bregas." 


Chelsea do të përballet me Leicester City në Premier League të shtunën dhe ata shkojnë për tiu kthyer fitoreve pas humbjes 2-0 ndaj Tottenhamit.


Lexo të tjera