22:54 / E enjte, 20 Prill 2017

Evropa Ligë: Tri ndeshje në vazhdime, Celta Vigo gjysmëfinalisti i parë (Video)

Evropa Ligë: Tri ndeshje në vazhdime, Celta Vigo gjysmëfinalisti i parë (Video)

Celta Vigo është gjysmëfinalisti i parë në Evropa Ligë, shkruan IndeksOnline. Spanjollët eliminuan Genkun duke mposhtur 4 me 3 me rezultat të përgjithshëm.

Takimi i sotshëm u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1, me golat e shënuar nga, Trossard për Genkun dhe Sisto për Celtën.

Tri ndeshjet tjera ende nuk e kanë sjellë fituesit, pasi do t’i luajnë edhe 30 minuta të vazhdimeve: Manchester United 1-1 Anderlecht, Schalke 2-0 Ajex dhe Besiktas 2-1 Lyon./IndeksOnline/

Golat e ndeshjes Genk – Celta:


Leandro Trossar GOAL HD - Genk        1-1 Celta Vigo... by Highlights-Serie-A


0-1 Pione Sisto Goal HD - Genk 0-1 Celta Vigo... by timefootball

Lexo të tjera