09:37 / E enjte, 12 Janar 2017

Federata Spanjolle dhe Barcelona vazhdojnë luftën kundër njëra-tjetrës

Federata Spanjolle dhe Barcelona vazhdojnë luftën kundër njëra-tjetrës

Skandali që ka kapluar futbollistin e Barcelonës dhe zyrtarët e La Ligës, është i vendosur të vazhdojë edhe më tej.

Dy ankesa të ndara janë dërguar në Komitetin e Gjyqtarëve Spanjoll që ka të bëjnë me ndeshjen e Copa del Rey kundër Atleticos dhe e dyta ka të bëjë me ndeshjen e ligës kundër Villarealit.

Kjo nuk është hera e parë që ka pasur një përballje në mes të kampit të Barcelonës dhe drejtuesve të Federatës Spanjolle, por këto janë ankesat e para të ngritura zyrtarisht. /IndeksOnline/

Lexo të tjera