22:44 / E shtune, 19 Gusht 2017

FIBA uron Kosovën: Mirësevini në kualifikimet e botërorit [Foto]

FIBA uron Kosovën: Mirësevini në kualifikimet e botërorit [Foto]

Kosova e ka mposhtur Estoninë në ndeshjen e fundit parakualifikuese për 
Kampionatin Botëror, ‘Kina 2019’ (75-69) dhe do të përfshihet në kualifikimet për këtë garë të madhe të basketbollit botëror.

Menjëherë pas kësaj fitore historike të Kosovës, ka ardhur edhe urimi nga faqja zyrtare e 'FIBA Basketball ëorld Cup' në Facebook.

"Mirësevini në #FIBAWC 2019, kualifikuesit evropian, Kosovë" . /IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera