17:21 / E premte, 21 Prill 2017

Guardiola, Ancelottit: Ndihuni krenarë, ju e dominuat Realin

Guardiola, Ancelottit: Ndihuni krenarë, ju e dominuat Realin

Pep Guardiola e ka komentuar ndeshjen e shumëpërfolur, atë ndërmjet Real Madridit dhe Bayern Munchenit. Pep ka thënë se Ancelotti dhe lojtarët e tij duhet të ndihen krenar deri në maksimum për atë që i dhuruan futbollit.

"Gjëja e parë kur Bayern u eliminua, mendova se sa krenar duhet të jetë Ancelotti për lojtarët e tij. Sa ishin 11 kundër 11 Bayern e dominoi Realin në çdo aspekt. Por gjërat ndryshuan nga një gabim në referim dhe sigurisht se është e vështirë të luash ndaj Realit me një futbollist më pak" ka thënë Guardiola./Indeksonline/

Lexo të tjera