22:48 / E mërkurë, 13 Shtator 2017

Italia humbë ndaj Serbisë, mësoni kundërshtarin e gjysmëfinales

Italia humbë ndaj Serbisë, mësoni kundërshtarin e gjysmëfinales

Kombëtarja e Italisë u mposhtë në çerekfinale kundër Serbisë në Kampionatin Europian në Basketboll.

Italianët u mposhtën 67 me 85 nga serbët, këta të fundit siguruan gjysmëfinalen në Eurobasket.

Si gjithmonë edhe këtë ndeshje, meritori për këtë fitore ishte Bogdan Bogdanovic, i cili realizoi 22 pikë, gjashtë kërcime dhe tri asistime.

Ndeshja gjysmëfinale do të jetë tepër interesante, ku Serbia do të takohet me “fqinjin” e saj Rusinë./IndeksOnline/

Lexo të tjera