13:22 / E hënë, 19 Qershor 2017

Këta janë kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Europa Ligë (Foto)

Këta janë kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Europa Ligë (Foto)

Prishtina do të ndeshet me Norrkoping nga Suedia në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa Ligës, shkruan indeksonline.

Edhe skuadrat nga Shqipëria, Tirana, Partizani dhe Skënderbeu si dhe skuadra shqiptare nga Maqedonia, Shkëndija kanë mësuar kundërshtarët në këtë fazë.

Maccabi Tel-Aviv (Izrael) – Tirana

Partizani – Pfc Botev Plovdiv (Bullgari)

Dacia Chisinau (Moldabi) – Shkëndija

Skënderbeu – UE Sant Julia (Andora) 


Lexo të tjera