19:35 / E diel, 13 Gusht 2017

Konfirmohet: Ky super futbollist i bashkohet Barcelonës (Foto)

Konfirmohet: Ky super futbollist i bashkohet Barcelonës (Foto)

Po mungon vetëm zyrtarizmi, ish-lojtari i Tottenham Hotspur Paulinho pritet që të transferohet në Barcelonë, transmeton IndeksOnline. 

Lajmin e ka bërë të ditur edhe kapiteni i klubit kinez, Guangzhou Evergrande, Zheng Zhi. 

"Ne kemi humbur një lojtar të rëndësishëm si Paulinho. Gjithsesi dëshiroj ta falënderoj atë dhe t'i uroj të ardhme të mirë në një ekip siç është Barcelona", ka thënë Zhi. 

Paulinho ka fituar gjashtë trofe, duke përfshirë dy tituj të CSL dhe Ligën e Kampionëve të AFC./IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera