08:10 / E hënë, 25 Shtator 2017

Liverpooli rivalizon Manchesterin dhe Barcelonën për yllin e Bundesligës

Liverpooli rivalizon Manchesterin dhe Barcelonën për yllin e Bundesligës

Liverpool është lidhur me një lëvizje për mesfushorin e Schalke, Leon Goretzka.

22-vjeçari, i cili është jashtë kontratës në 2018, është duke tërhequr interesin me një numër të madh të skuadrave të Evropës, duke përfshirë ekipet e Premier League, Manchester United dhe Chelsea.

Por Bild njofton se Manchester United është gjithashtu në garë për Goretzka, i cili ka shënuar 11 herë në 94 paraqitje për Schalke.

Skuadra e Barcelonës dhe Bajernit të Mynihut janë gjithashtu pas tij, pasi gara për të hedhur nënshkrimin e tij do të jetë e nxehtë. /IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera