13:24 / E hënë, 17 Korrik 2017

Maccarone bashkohet me skuadrën rivale të Besart Berishës

Maccarone bashkohet me skuadrën rivale të Besart Berishës

Sulmuesi i Empolit, Massimo Maccarone është transferuar në A-League te Brisbane Roar.

Veterani që ishte pjesë e shumë skuadrave italiane dhe i Mddlesbrough në Premierligë do të jetë rival edhe me sulmuesin e Kosovës, Besart Berisha.

Pavarësisht moshës 37 vjeçe, Maccarone ka dëshmuar shpesh herë se di të nuhas golin, madje duke ju shënuar edhe skuadrave të mëdha në Serie A. /IndeksOnline/

Lexo të tjera