17:50 / E mërkurë, 11 Janar 2017

Makelele rikthehet në Premierligë

Makelele rikthehet në Premierligë

Claude Makelele është bashkuar me Swansea City si asistent i trajnerit të ri, Paul Clement deri në fund të sezonit.

Ish-mesfushori i Francës dhe Real Madrid ka punuar më parë së bashku me Klementin, kur ai ishte pjesë e stafit të Carlo Ancelottit në PSG.

Clement mori përsipër detyrat e ekipit te Swansea në fillim të vitit 2017, duke zëvendësuar Bob Bradley, pas shkarkimit të tij. /IndeksOnline

Lexo të tjera