23:33 / E enjte, 20 Prill 2017

Manchester Unitedi në gjysmëfinale, Ajaxi eliminon Schalken (Video)

Manchester Unitedi në gjysmëfinale, Ajaxi eliminon Schalken (Video)

Skuadra e Manchester Unitedit është kualifikuar për në gjysmëfinale të Evropa Ligës pasi eliminoi Anderlechtin.

Nuk ishte e lehtë për skuadrën e Jose Mourinhos, pasi për ta eliminuar ekipin belg u desht të zhvilloheshin vazhdimet.

“Djajtë e Kuq” arritën që me rezultat 2-1 ta mposhtin Anderlechtin, fal golave të Mkhitaryan dhe Rashford. Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Hanni.

Kualifikimin për gjysmëfinale e siguroi edhe Ajaxi duke eliminuar Schalken. Edhe pse ekipi gjerman fitoi me rezultat 3-2, ekipi holandez fal fitores në shtëpi prej 2-0 dhe dy golave si mysafirë arriti ta siguronte gjysmëfinalen e madhe në Evropa Ligë.

Ndeshja mes Besiktasit dhe Lyonit ka shkuar në penallti./IndeksOnline/

Golat United – Anderlecht:


cvcvc  1-0 by zyhrijearifi


Sofiane Hanni Goal - by footballderby


Marcus Rashford Goal HD - Manchester United 2-1... by billiemccarroll

Lexo të tjera