23:00 / E mërkurë, 13 Shtator 2017

Maribor – Spartak, gjyqtari shpëton për “një qime” nga fishekzjarrët (Video)

Maribor – Spartak, gjyqtari shpëton për “një qime” nga fishekzjarrët (Video)

Takimi mes Mariborit dhe Sparta Moskës, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, ka mundur shumë lehtë të ndërpritet, shkruan IndeksOnline.

Këtë takim ka pasur shumë skena të tmerrshme nga tifozët. Madje tifozët nga Rusia, hedhën një fishekzjarr në drejtim të gjyqtarit.

Incidenti u kap nga kamerat, dhe ju mund ta shihini se sa afër i shkoi gjyqtarit të ndeshjes.

Ky rast pritet që të dënohet ashpër nga shtëpia më e madhe futbollit UEFA./IndeksOnline/Temat:
Lexo të tjera