11:12 / E diel, 13 Gusht 2017

Milani pas sulmuesit të Ajaxit

Milani pas sulmuesit të Ajaxit

Milani edhe pse shumë i përforcuar gjatë afatit kalimtar të verës, përsëri nuk jep garanci në sulm.

Sipas mediave italiane, drejtuesit e skuadrës rosonere janë duke u interesuar për sulmuesin e Ajax, Kasper Dolberg.

Dolberg sezonin e kaluar ishte ylli absolut e Ajax, i cili udhëheq për të shënuar 23 gola në kampionat dhe kupë.

Eleminimi i Ajaxit nga Liga e Kampionëve mund të hap rrugë në këtë transferim. /IndeksOnline/

Lexo të tjera