15:29 / E enjte, 12 Tetor 2017

Ndeshja Panama – Kosta Rika mund të përsëritet (Video)

Ndeshja Panama – Kosta Rika mund të përsëritet (Video)

Ndeshja kualifikuese ndërmjet Panamasë dhe Kostarikës është shëndrruar në polemika të shumta.

Një gol “fantazmë” në minutën e 87-të nga Roman Torres dhe një tjetër në minutat shtesë dërguan Panamanë në Kupën e Botës duke lënë jashtë SHBA-të që u mposhtën nga Trinidat dhe Tobago.

Sipas ekspertëve ndeshja mund të përseritet edhe pse ende nuk ka ndodhur ndonjë rast i njejtë që FIFA të vendos ta rikthej ndeshjen. /IndeksOnline/


Lexo të tjera