23:58 / E diel, 08 Janar 2017

Nëse largohet Wenger, bashkë me të edhe ylli i Arsenalit

Nëse largohet Wenger, bashkë me të edhe ylli i Arsenalit

Mesut Özil ka zbuluar se e ardhmja e tij në Arsenal do të varet nga ajo çfarë ndodh me menaxherin Arsene Wenger në fund të sezonit.

Reprezentuesi gjerman është nënshkrimi më i shtrenjtë i klubit pasi u bashkua për një vlerë rreth 42.5millionë funtash nga Real Madrid në verën e vitit 2013, por ka vetëm 18 muaj të mbetura në kontratën e tij të tanishme.

Për herë të parë ka treguar qartë se Özil është i prirur për të nënshkruar një zgjatje, por ai ka pranuar se ajo do të ndodh vetëm me Wenger, kontrata e të cilit skadon në verë.

"Jam shumë, shumë i lumtur në Arsenal dhe klubi e di se unë do të jetë gati për të nënshkruar një kontratë të re", tha Özil, siç raportohet nga Guardian .

"Tifozët duan që unë të qëndroj dhe tani ajo është vetëm punë për klubin”.

"Klubi e di se unë jam këtu para së gjithash për shkak të Arsene Wenger. Ai është ai që ka nënshkruar me mua dhe ai është besimi i të cilit kam dhënë. Klubi e di se unë dua të jem e qartë se çfarë menaxher do të ketë në të ardhmen. "

Ky sezon ka qenë më i mirë për playmakerin në kuptimin e golave, ku ai ka shënuar nëntë herë në të gjitha garat deri më tani. /IndeksOnline/

 

 

Lexo të tjera