15:13 / E premte, 17 Shkurt 2017

Numrat e fanellave të Gentit, janë një “turp” për futbollin (Foto)

Numrat e fanellave të Gentit, janë një “turp” për futbollin (Foto)

Skuadra e Gentit u paraqit me numra interesant në fitoren 1 me 0 ndaj Tottenahmit, shkruan IndeksOnline

Ndeshja në kuadër të Evropa Ligës, përveç fitores befasuese të skuadrës belge ndaj një ekipi tejet në formë siç është Tottenhamit, ka befasuar shumë tifozë të futbollit.

Asnjë lojtarë i formacionit të parë nuk e kishte numrin nga 1 deri në 11, kjo gjë shumë rrallë ndodh në futbollin evropian.

Duke filluar nga portieri e deri te sulmuesit, skuadra kishte numra si në vijim: 91, 23, 13, 21, 15, 44, 19, 32, 27, 24 dhe 77.

Siç jemi mësuar, numrat e tillë janë “pronar” të lojtarëve të rinj apo atyre që qëndrojnë në bankën rezervë./IndeksOnline/


Lexo të tjera