23:52 / E enjte, 20 Prill 2017

Penalltitë vulosin gjysmëfinalistin e fundit në Evropa Ligë (Video)

Penalltitë vulosin gjysmëfinalistin e fundit në Evropa Ligë (Video)

Penalltitë ishin vendimtare në sfidën më interesante të mbrajmes së sotshme, Besiktas – Lyon, përcjellë IndeksOnline

Rezultati i takimit ishte i njëjtë si në Francë para një jave 2 me 1 (4-4), por gjatë penalltive skuadra e Lyonit arriti të fitonte me rezultat 6 me 7.

Golat në këtë takim i shënuan: Talisca (2) dhe Lacazzete për mysafirët.

Nga penallti për Besiktasin shënuan: Babel, Tousun, Hutichson, Arslan, Talisca  dhe Uysal, gaboi Tosic dhe Mitrovic.

Ndërsa për Lyonin: Fakir, Tolisso, Ghezzai, Rybus, Valbuena, Dikhaby, gaboi Jallet ndërsa golin e fitores e shënoi Gonalons./IndeksOnline/


All Penalty Shootout HD - Besiktas 6-7... by denysenathanTalisca Goal HD - Besiktas 1-0 Lyon - 20.04... by Live1Goals


2-1 Talisca Goal Besiktas JK 2-1 Lyon - 20.04.2017 by billiemccarroll


Temat:
Lexo të tjera