23:52 / E hënë, 20 Mars 2017

Ronaldos nuk iu ndahen çmimet, fiton një tjetër të rëndësishëm (Foto)

Ronaldos nuk iu ndahen çmimet, fiton një tjetër të rëndësishëm (Foto)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Roanldo është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Portugal. Federata e Futbollit e Portugalisë ka shpallur më të mirët e vitit 2016, ku çmimin kryesor Gala Quinas de Ouro e fitoi Cristiano Ronaldo.

Portugezi deri te ky çmim erdhi fal titullit të Kampionit Evropian me Portugalinë dhe sukseseve me Real Madridin në sezonin e shkuar.

“Viti 2016 ishte vit i ëndrrave, si në aspektin kolektiv po ashtu edhe në atë individual. Unë dua ta falënderoi popullin portugez për besimin e dhënë”, tha Ronaldo pas çmimit të fituar./IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera