09:53 / E enjte, 12 Janar 2017

Zidane nuk është duke menduar për tripletën

Zidane nuk është duke menduar për tripletën

Zinedine Zidane është i bindur Real Madrid nuk janë duke menduar për të fituar tripletën, pasi sipas tij ka ende një rrugë e gjatë deri në fund të sezonit 2016-17.

Madrid kanë qenë në formë shumë të mirë gjatë këtij sezoni duke mbajtur një avantazh me katër pikë më shumë se Sevilla e vendit të dytë në tabelën e La Liga, me një ndeshje më pak, transmeton indeksonline.

Ata janë gjithashtu në rrugën e duhur në Copa del Rey, duke fituar ndeshjen e parë me Sevillan 3-0, ndërsa Napoli i pret në raundin e radhës në Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, Zidane nuk është duke menduar aq larg ende.

"Ne nuk jemi duke menduar për të fituar tripletën", Zidane theksoi në një konferencë shtypi.

"Ne jemi vetëm duke marrë gjëra nga dita në ditë.

"Sigurisht, të gjithë do të duan për të fituar tripletën, por ajo është ende shumë larg dhe nuk mund të mendoj për këtë."

Madrid do të jetë në kërkim për të rezervuar biletën e tyre për çerekfinalen Copa del Rey të enjten, para se përsëri të ndeshët me Sevillan në kampionat të dielën dhe Zidanin e presin dy takime të vështira. /IndeksOnline/

Lexo të tjera