17:12 / E hënë, 18 Shtator 2017

Zyrtare: Bayerni konfirmon mungesën e madhe kundër Schalkes

Zyrtare: Bayerni konfirmon mungesën e madhe kundër Schalkes

Skuadra e Bayern Munchen e ka konfirmuar një mungesë për ndeshjen e së nesërme (e martë), kundër Schalkes për xhiron e pestë të Bundesligas.

Bëhet fjalë për Manuel Neuer i cili ka pësuar një lëndim në këmbën e tij të majtë gjatë stërvitjeve të ditës së hënë.

Nesër ylli gjerman do t’i nënshtrohet një testi për ta mësuar shkallën e lëndimit, ndodh që portieri të mungoj edhe në dy ndeshjet e ardhshme, kundër Ëolfsburg dhe Paris Saint Germian.

Takimi mes Bayernit dhe Schalkes, zhvillohet nesër nga ora 20 e 30../IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera