18:19 / E hënë, 17 Korrik 2017

Zyrtare: Evertoni transferon një tjetër super futbollist (Foto)

Zyrtare: Evertoni transferon një tjetër super futbollist (Foto)

Skuadra e Evertonit ka qenë më aktive gjatë këtij afati kalimtar të verës, shkruan IndeksOnline.

Së fundi klubi nga Anglia ka zyrtarizuar Cuco Martina, mbrojtësin e Southamptonit, i cili ka nënshkruar kontratë tre vjeçare.

27-vjeçari luan që dy sezone në Premier Ligë, duke bërë afro 30 paraqitje. Ai shpreson se të luaj tërë kohën me klubin e Evertonit.

“Evertoni është një klub i madh dhe me ambicie të mëdha. Natyrisht se menaxheri më njeh shumë mirë, qysh nga koha kur ishte në Southapton”, ka thënë Martina./IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera