20:04 / E mërkurë, 13 Shtator 2017

Zyrtare: Lojërat Olimpike 2024 dhe 2028, mbahen në këto shtete (Foto)

Zyrtare: Lojërat Olimpike 2024 dhe 2028, mbahen në këto shtete (Foto)

Lojërat Olimpike verore për vitin 2024 do të mbahen në Paris të Francës, shkruan IndeksOnline.

Edhe zyrtarisht Parisi do të jetë nikoqiri i Lojërave Olimpike për vitin 2024. Ndërsa më 2028 në Los Angeles.

Së fundi këto lojëra u mbajtën në Rio të Brazilit, ndërsa pas katër viteve do të mbahen në Tokio të Japonisë./IndeksOnline/

Temat:
Lexo të tjera