10:19 / E hënë, 19 Qershor 2017

3 mënyra natyrale si të zbehni pamjen e qeskave të errëta nën sy

3 mënyra natyrale si të zbehni pamjen e qeskave të errëta nën sy

Qeska e errëta nën sy janë pasojë e netëve të gjata pa gjumë, e ditëve të lodhshme, stresit e punës. Ndonëse ato rrallë herë janë shenjë paralajmëruese e ndonjë problemi shëndetësor, nuk do të thotë që është mëse normali që t’i keni. Për fat të mira, pamja e qeskave nën sym und të përmirësohet dhe ekzistojnë jo pak metoda natyrale që do t’i rikthejnë fytytrës suaj shkëlqimin e munguar.

Patatet

Fusni një patate të qëruar në frigorifer për disa minuta. Nxirreni nga ftohja, prijeni në dy feta dhe vendosini poshtë syve. Lërini për 15 20 minuta dhe më pas shplani sytë me ujë të vakët.Të bardhat e vezëveRrihni të bardhën e një veze në një tas. Merrni një furçë dhe lyeni pjesën poshtë të syve. Lëreni për 20 minuta e më pas shplajeni.

Qeskat e çajit

Ju mund të përdorni qese çaj për të zgjidhur këtë problem. Ndiqni këto udhëzime:Njomni dy qese çaj në ujë të ftohtëVendosini ato në një frigorifer për disa minuta.Nxirrini nga frigoriferi dhe mbajini poshtë syve për 20 deri në 30 minuta dhe kjo ishte e gjitha.

Lexo të tjera