07:12 / E Hënë, 08 Janar 2018 / indeksADMonline

​Arsyet pse jeni të vetmuar

Derisa njerëzit duan të jenë në një marrëdhënie emocionale dhe të ndihen të dashur, ata gjithashtu kanë frikë në të njëjtën kohë.

Shumë vetë nuk kënaqen me takimin me partnerët e tyre, sepse kanë frikë se do të lëndohen.

Mendimet rreth përvojave të këqija nga e kaluara, të tilla si mashtrimi, poshtërimi, refuzimi, mund t’ju pengojnë të bini në dashuri dhe të kontaktoni me partnerin e duhur.

Nëse mendimet e tua të ardhshme po ‘ulërin’ në kokë, kjo mund të jetë arsyeja pse jeni vetëm, transmeton KosovaPress.

Do të më tradhtoj

Nuk jam i aftë të gjej dashurinë

Personi që më pëlqen nuk do të më dashurojë

Kam provuar të gjitha