18:08 / E Hënë, 28 Nëntor 2022 / LB

​Catherine Zeta-Jones: Të gjitha martesat kanë ulje dhe ngritje

Catherine Zeta-Jones mendon se është “çmenduri” që ajo është e martuar për 22 vjet dhe këmbënguli se është normale që lidhjet kaq të gjata të kenë ulje-ngritje.

Aktorja 53-vjeçare – e cila u martua me Michael Douglas në nëntor 2020 pas dy vitesh së bashku – u nda për një kohë të shkurtër nga bashkëshorti i saj në vitin 2013, por mendon se është normale që çdo lidhje e gjatë të ketë pikat e saj të ulëta.

“Është e pamundur që të mos ketë ulje-ngritje nëse jetoni me të njëjtin person dhe zgjoheni me të çdo ditë. Unë jam zgjuar me Michael për gati 25 vjet. Më pëlqen të jem i martuar, por është një gjë e çmendur kur e mendon vërtet. A do të martohesh me mua? Sigurisht! Por pastaj ju mendoni për çantën e Chanel për të cilën keni shpenzuar një pasuri, dhe në fakt nuk më pëlqen më – do ta vendos për rishitje,” tha ajo.

Aktorja e “Wednesday” është 25 vjet më e re se aktori i “Wall Street” – me të cilin ka fëmijë Dylan, 22 dhe 19-vjeçarin Carys – por këmbënguli se diferenca në moshë nuk ka bërë kurrë një ndryshim në marrëdhënien e tyre.

“Ne do të ecim nëpër një fushë golfi së bashku për katër orë në të njëjtën kohë. Ne kemi gjithashtu shumë ngjashmëri serioze. Ne kemi lindur në të njëjtën ditë, 25 vjet diferencë. Ne jemi shumë mirë me njëri-tjetrin, ne e respektojmë njëri-tjetrin dhe kurrë nuk e ndjej se ai është 25 vjet më i madh se unë”, tha ajo për Telegraph.

“Më kujtohen njerëzit që thoshin: “Kur të jesh 50-vjeç, ai do të jetë 75”. Epo kjo është vetëm matematikë,” shtoi ajo.

Kur lindi vajza e çiftit, Catherine vendosi të pushonte nga aktrimi dhe nuk është penduar për vendimin e saj.

“Kam pasur një fëmijë dy vjeç e gjysmë dhe një të porsalindur dhe jam ndjerë shumë e kënaqur me jetën. Sikur nuk mund të bëja më nga çmenduritë në të cilat dikush duhet të përfshihej për të mbajtur atë lloj profili. Unë thjesht doja të isha me foshnjat e mia, kështu që u transferuam në Bermuda dhe i rritëm atje,” tha ajo.

E pyetur nëse i mungonte puna, ajo shtoi: “Jo. Aspak. Dëgjo, unë jam lindur për të nxjerrë foshnjat. Unë linda vajzën time për një orë e gjysmë. Dhe mbaj mend që i thashë mjekut tim: “OK, mendoj se mund të shtyjë tani, dhe ai tha: “Oh, do të kalojë edhe pak kohë”, dhe unë këmbëngul, “Jo. Unë me të vërtetë mendoj se mund të shtyj”.

“Unë nuk do ta ndryshoja atë periudhë të jetës sime për asgjë në botë.”