20:23 / E Enjte, 28 Dhjetor 2017

​Londra rrit sigurinë në prag të Vitit të Ri

Londra planifikon të rrisë praninë e policisë dhe të mbyllë disa rrugë në prag të Vitit të Ri, duke shmangur sulmet e mundshme ekstremiste.

Policia e Londrës njoftoi sot se nuk ka kërcënim specifik gjatë kohës së festës së Vitit të Ri dhe në pjesën kryesore festive në ndezjen e fishekzjarrëve mbi lumin Thames, por theksoi se publiku duhet të jetë i vëmendshëm.