20:19 / E Shtunë, 14 Prill 2018 / indeksADMonline

a��Pence: Sulmet kanA� degraduar kapacitetet e armA�ve kimike nA� Siri

ZA�vendA�spresidenti amerikan, Mike Pence tha sot se sulmet ajrore tA� SHBA-sA�, FrancA�s dhe BritanisA� sA� Madhe nA� Siri kanA� degraduar dhe pA�rkeqA�suar kapacitetet e armA�ve kimike nA� atA� vend.

GjatA� samitit tA� Limas, Pence i tha kryeministrit kanadez Justin Trudeau, se presidenti Donald Trump “e bA�ri tA� qartA� pA�r botA�n se Shtetet e Bashkuara nuk do tA� tolerojnA� armA� kimike”.