Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Aliut, Veseli e dëshiron këtë në mënyrë që t’i hapet rruga për kryeministër. “Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, … Continue reading Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në