E mahnitshme Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim ‘Grammy’

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”, në bashkëpunim me Mark Ronson dhe Diplo. … Continue reading E mahnitshme Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim ‘Grammy’